Szacowny sługa Boży Serafin Kaszuba

Każdy spośród nas czasem trafia na swojej drodze tyle nieprzyjemności, że potrafimy się w nich zagubić. Nieraz zapominamy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, dostrzegamy wokół naprawdę wiele trudnych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam pokazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu ukazuje nam, iż na końcu naszej drogi to wszystko nabierze znaczenia. Gdy pragniemy właśnie takiego natchnienia należałoby przeczytać żywot poważnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o wielkim sercu, sile, a szczególnie wielkiej chęci pomagania innym i wzmocnienia modlitwą bądź wzniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego żywot jest rzeczywiście warty zobaczenia, by przypomnieć sobie, iż takie osoby naprawdę istnieli i my mamy możliwość się dzisiaj na nich wzorować.

Niezachwiana wiara

Znakomity sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię zostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których przeprowadził za życia. Dzięki stałej wierze oraz konsekwentnej pomocy wiernym. Ciężko jest nam zaufać w to, że ktoś taki właściwie spacerował po tej ziemi, człowiek tak dokładnie oddany Bogu. Na stronie internetowej przypisanej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • świadectwo ludzi, którzy mieli okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • myśli,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • szansa powierzenia ofiary pieniężnej, żeby osoba tego znakomitego sługi Bożego była bardziej powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez instytucje, skazany za rzeczy, których nie wykonał, skazany właśnie dlatego, że pragnął wypowiadać słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak by w określonym czasie zostać bez dachu nad głową, przez kilka swoich ostatnich lat życia nie posiadał określonego zameldowania. Działał i wypowiadał słowo Boże i wspierał tych co upadali mimo wielkiego własnego ciężaru, który nosił na własnych ramionach. Mimo tych wszystkich niedogodności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała ogromna przyjemność życia. Także był wyjątkowo ubogi, jednak wcale o to nie dbał. Jadł zatem co podarowali mu wierni jedyne pieniądze jakie posiadał płacił na bilety autobusowe, aby jeździć do pozostałych miast i rozpowszechniać swoją wiarę i wiarę w atrakcyjniejsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich działań, był fakt, że uczestnicząc w wielu wysiedleniach Polaków, zawsze mówil, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Przenigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby chcieć wsparcia duchowego. Nieistotne było dla niego jaka konsekwencja może go przypaść, otarł się o śmierć wiele razy, mimo to przenigdy się nie poddał. Nie interesowały go dobra materialne, nie interesowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno czego chciał to kościół, modlitwa i ludzie, marzył ich zwoływać. Dzięki swojej wyjątkowej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w zaufaniu, że to dobro zwycięży, nieważne jak dużo zła jest dookoła, zło jest tylko przejściowe.

Uruchom dobro

Każdy bez znaczenia w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, dobrze by spojrzeć na stronę oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • prawy,
 • o stałej wierze,
 • zupełnie oddany Bogu,
 • stale wspierający innych.

Wszyscy na pewno się zgodzą, iż takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak czasami wystarczy pamięć o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, wiarę i chęć. A co więcej skutkuje to, że sami pożądamy być silniejszymi ludźmi.

2 comments

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.